Polski producent nasion Kraków - Sowul&Sowul

Dla rolnika

Dla ogrodnika i zieleni miejskiej

Dla drogownictwa

Lucerna siewna Dimitra.

 

 

Mieszanka pastwiskowa Mućka.

 

 

Najlepszy zamiennik kukurydzy.

 

 

Aktualności wideo 

                                                                                                                                              

AKTUALNOŚCI

                                                                                                                                              

Mieszanki traw pastewne


Warmia i Mazury to nie tylko kraina pięknych jezior i  lasów, to także region z wielowiekową tradycją w produkcji roślinnej. Moja rodzina już od pokoleń czerpie wiedzę i doświadczenie od rolników z tego właśnie regionu. To dzięki ich pracy oraz naszemu zaangażowaniu i najnowocześniejszej technologii udało się nam wprowadzić na rynek MIESZANKI TRAW PREMIUM w marce SMAKOVITA. Trawy te z powodzeniem mogą konkurować z najbardziej renomowanymi producentami w Europie.  Wysiewając je macie Państwo gwarancje, że w Wasze ręce trafia produkt najwyższej jakości, który charakteryzuje wysoka czystość, bardzo dobra zdolność kiełkowania oraz nowoczesna genetyka.
KATALOG NASIENNY 2023

 

Oddajemy w  Państwa ręce  poradnik nasienny i katalog produktów marki Sowul & Sowul na 2023 rok. Poruszamy  w nim aktualne kwestie dotyczące zmian klimatycznych oraz skutecznych rozwiązań, jakie możemy wdrożyć, aby im zapobiegać. Znajdą tu Państwo również nowości i aktualną gamę produktów Sowul&Sowul.

Zapraszamy do lektury.

 

Przemysław Sowul 

Prezes Sowul&Sowul

 

Koło zielonej fortuny

 

 'Drodzy Czytelnicy,

aby w pełni wykorzystać potencjał genetyczny nasion, trzeba poznać technologię ich stosowania w praktyce. Koło Zielonej Fortuny to poradnik niezbędny, który powinien znaleźć się u każdego hodowcy bydła. Ułatwi on codzienną pracę i połączy wiedzę pokoleń tak, aby rolnicy w gospodarstwach rodzinnych mogli pracować lepiej ze swoimi następcami, sąsiadami, firmami handlującymi i światem nauki. Możliwość zadawania pytań drogą elektroniczną to doskonała i szybka pomoc w nagłych sytuacjach, z której warto skorzystać przed podjęciem ważnej decyzji. Jestem przekonany, że po przeczytaniu tego poradnika będą Państwo z chęcią do niego wracać.'

 

Mieczysław Sowul - senior

Hodowla Roślin Grunwald

Warto kontraktować trawy nasienne

 

W latach 70-tych i do końca lat 80-tych XX wieku Polska była drugim krajem w Europie pod względem produkcji oraz eksportu traw nasiennych.  Areał upraw traw nasiennych w Polsce w najlepszych latach obejmował ok. 65.000 ha, z których ok. 75% produkcji było przeznaczone na eksport. Na skutek zmian ustrojowych do 2004r.  areał ten w Polsce spadł do ok. 6.000 ha, a w efekcie Polska ze znaczącego eksportera stała się importerem. Obecnie z krajów europejskich dużymi producentami są Dania, Holandia, Niemcy i Francja, a z krajów południowych Czechy i Węgry.

Nasze nasiona Kraków

 

Mogą Państwo zakupić u nas trawy, dzięki którym możliwe jest stworzenie estetycznych terenów zieleni w przestrzeniach miejskich, przy drogach, w przestrzeni publicznej. W ofercie zawarliśmy także nasiona gazonowe, zasiewane na działkach, w sadach. Produkty znajdujące się w naszym asortymencie mają zastosowanie w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Proponowane gatunki pozwalają na przygotowanie różnego rodzaju trawników:

sportowych,

domowych,

autostradowych,

i innych.

 

 

W naszej ofercie znajdują się również trawy pastwiskowe.

 

Dbamy o najwyższą jakość proponowanych przez nas rozwiązań, aby zapewnić każdemu Klientowi satysfakcję i zadowolenie z ich stosowania. Chętnie służymy pomocą w doborze odpowiednich mieszanek trawy do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, który z proponowanych produktów, będzie najbardziej optymalny do konkretnego przeznaczenia, stanowiska, warunków glebowych, itp.

Producent nasion Kraków

Od 20 lat produkujemy kwalifikowany materiał siewny. Proponujemy Ci sprawdzone produkty najlepszej jakości. Nasze nasiona przeznaczamy na rynek profesjonalny. Możesz nawiązać z nami współpracę na zasadzie kontraktacji, co stanie się dla Ciebie bardzo opłacalne. Oferujemy Ci nasiona traw w atrakcyjnych cenach. Skorzystaj z wielu lat naszego doświadczenia! 


W swojej ofercie mamy produkty przeznaczone dla rolnictwa, ogrodnictwa, zieleni miejskiej, drogownictwa i ekologów. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie!


Sowul&Sowul, czyli producent nasion najwyższej jakości w Kraków

Rolnictwo przechodzi trudny czas, ponieważ zmiany klimatu negatywnie wpływają na plony. Nasiona, które u nas kupisz, pozwolą Ci wyhodować trwałe rośliny, odporne na susze, mrozy i inne destrukcyjne czynniki atmosferyczne. Klientom oferujemy duży wybór roślin do siewu. Spodziewaj się dzięki nim bogatych zbiorów. Wysiewając nasze nasiona, ograniczysz stosowanie chemii, takiej jak szkodliwe nawozy sztuczne.


Spośród wielu firm rolniczych wyróżnia nas to, że jako pierwsi znaleźliśmy rozwiązanie problemu, jakim są nękające rolników susze. Nowa, niecodzienna perspektywa pozwoliła nam opracować mieszanki roślin o schodowym systemie korzeniowym. Co to oznacza dla Ciebie? Tak dobraliśmy skład gatunkowy nasion, aby przy ograniczonym dostępie wody rośliny dobrze się rozwijały. Przez to, że korzenie traw i roślin motylkowatych tworzą w glebie piętra, rośliny głębiej ukorzenione pobierają wodę i składniki odżywcze dla gatunków słabiej ukorzenionych. Dzięki temu w czasie dużej suszy, ekosystem jest w stanie prawidłowo funkcjonować (nawet jeśli rośliny znajdują się we wczesnej fazie wegetacji).


Co mamy w swojej ofercie?

Znajdziesz u nas bogaty wybór nasion nie tylko dla swojego gospodarstwa. Proponujemy mieszanki traw dla drogownictwa, ogrodnictwa, a nawet nasiona miododajnych kwiatów. W naszym sklepie spośród wielu kategorii wybierzesz tę, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Współpracujemy z wieloma instytucjami z zakresu szkółkarstwa, jak również ośrodkami badawczymi. Staramy się, aby nasz materiał siewny był jak najlepiej dopasowany do potrzeb rolnictwa, ogrodnictwa, pszczelarstwa i drogownictwa.


Mieszanki nasion traw pastewnych i roślin bobowatych grubonasiennych — stworzone z myślą o rolnictwie

W sklepach rolniczych nie brakuje mieszanek traw przeznaczonych na paszę. My oferujemy mieszanki, z których wyhodujesz wysokostrawne pasze o bogactwie smaków. Gwarantujemy, że nasze nasiona mogą konkurować z najlepszymi produktami europejskimi. Naszym prestiżowym produktem jest SMAKOVITA, czyli najwyższej jakości mieszanki łąkowe, kośno-pastwiskowe, pastwiskowe i przeznaczone do podsiewu. Sprawdzą się zarówno na glebach o mniejszej zasobności w składniki pokarmowe i wodę, jak i na stanowiskach żyznych oraz mniej żyznych.


Posiadamy nasiona traw pastewnych, z których wyrasta bogata w białko, strawna, odżywcza i smakowita pasza.

W naszej ofercie znajdziesz także mieszanki międzyplonowe, których gatunki tworzą gęstą sieć korzeni sięgających nawet do 1,5 metra głębokości. Przy dobrych warunkach już po 8 tygodniach wyhodujesz bogatobiałkową paszę.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży zbóż ozimych. Wśród nich znajdują się pszenica, pszenżyto, jak i żyto ozime.

Jeśli chodzi o rośliny bobowate grubonasienne, proponujemy Ci takie odmiany, które doskonale radzą sobie w wymagających warunkach, w Polsce północno-wschodniej. Znajdziesz u nas między innymi łubin wąskolistny i groch siewny.


Ozdobne trawniki — wyhodujesz je dzięki naszym mieszankom traw gazonowych!

Nasza oferta to także mieszanki traw gazonowych. Zadowolą ogrodnika, jak również wszystkich tych, którzy chcą obsiać swój trawnik wytrzymałą i szybkorosnąca trawą. Znajdziesz u nas mieszankę RELAKS — idealną do rekultywacji zniszczonych trawników. Trawy, które wchodzą w skład owej mieszanki, nie mają dużych wymagań glebowych. Szybko zauważysz wzrastające, młode kiełki.


W ofercie posiadamy także mieszanki SPORT, OSTOJA i SOLAR. Pierwsza idealnie nadaje się, aby obsiać nią murawy, natomiast druga sprawdza się na terenach reprezentacyjnych i przydomowych. Z kolei mieszanki SOLAR to dobry wybór na tereny mocno nasłonecznione.


Mieszanki nasion traw przeznaczonych na autostrady i tereny miejskie Kraków

W kategorii nasion traw przeznaczonych dla autostrad, posiadamy specjalną mieszankę AUTOSTRADA PROFI. Nasiona dedykujemy terenom o sporej wilgotności. Szybko zadarnią pobocza dróg. Nasza mieszanka nasion spełnia wymagania środowiskowe. Nasiona traw dobraliśmy tak, aby spaliny, kurz i smog nie wpływały na ich trwałość i wygląd.


Z kolei mieszanka nasion traw gazonowych przeznaczonych dla zieleni miejskiej to same szlachetne rośliny. Nasza mieszanka OSTOJA nadaje się do obsiewu ogrodów parkowych, parków miejskich, zieleńców i miejsc rekreacyjnych. Z naszych nasion, które będziesz uprawiać zgodnie ze sztuką, po upływie 2 lat wyhodujesz piękny trawnik.


Współpracują z nami pełni zapału i pasji adepci wyższych uczelni. Nasze mieszanki produkujemy na terenie kilku województw, gdzie zawieramy także wiele korzystnych umów kontraktacji. Dysponujemy własnym laboratorium, które wystawia świadectwa oceny laboratoryjnej (uznaje je cała Europa).


Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Wybierz sprawdzone nasiona! 


Mieszanki pastewne

 

Przygotowaliśmy linię produktów PREMIUM marki SMAKOVITA. Są to mieszanki traw pastwiskowe, łąkowe, kośne, które odznaczają się dobrą smakowitością i plonami. Przystosowane są do intensywnego udeptywania, a także pogryzania. Mogą być przeznaczone na kiszonki, siano oraz zielonki. Wyróżniają się wysoką jakością, a także stosunkowo szybkim wzrostem. W tej serii znajdują się także odmiany do zastosowań specjalnych, np. na szczególnie suchych glebach lub mokrych, okresowo zalewowych gruntach.

 

Mieszanki gazonowe

 

Stworzyliśmy linię produktów Hobby, w której znajdują się mieszanki na trawniki sportowe, rekreacyjne ozdobne. Wyróżniają się szczególnie intensywną zielenią, a przy tym tworzą gęstą darń. W zależności od odmiany i przeznaczenia wykazują różną skalę odporności na intensywną eksploatację. Proponujemy także specjalną odmianę, przeznaczoną do tworzenia zielonego dywanu na suchych glebach w miejscach narażonych na mocne promieniowanie słoneczne. Oferujemy także odmiany reprezentacyjne o niskim przyroście po skoszeniu, co zmniejsza częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych.

Staramy się zachęcić Państwa do zainwestowania w naturalny krajobraz, który tworzą zielone trawniki i unikalne rośliny. Stosowanie prezentowanych mieszanek gwarantuje przetrwanie licznych roślin, nawet przy ich ograniczonym dostępie do wody. Ponadto zapewnia bardzo efektowną przestrzeń wokół domu, zakładu pracy, przy instytucji użytku publicznego.