• Nasze mieszanki traw powstają z kadrą naukowo-techniczną UWM w Olsztynie

Producent nasion Wrocław

Od 20 lat produkujemy kwalifikowany materiał siewny. Proponujemy Ci sprawdzone produkty najlepszej jakości. Nasze nasiona przeznaczamy na rynek profesjonalny. Możesz nawiązać z nami współpracę na zasadzie kontraktacji, co stanie się dla Ciebie bardzo opłacalne. Oferujemy Ci nasiona traw w atrakcyjnych cenach. Skorzystaj z wielu lat naszego doświadczenia!

W swojej ofercie mamy produkty przeznaczone dla rolnictwa, ogrodnictwa, zieleni miejskiej, drogownictwa i ekologów. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie!

Sowul&Sowul, czyli producent nasion najwyższej jakości we Wrocławiu

Rolnictwo przechodzi trudny czas, ponieważ zmiany klimatu negatywnie wpływają na plony. Nasiona, które u nas kupisz, pozwolą Ci wyhodować trwałe rośliny, odporne na susze, mrozy i inne destrukcyjne czynniki atmosferyczne. Klientom oferujemy duży wybór roślin do siewu. Spodziewaj się dzięki nim bogatych zbiorów. Wysiewając nasze nasiona, ograniczysz stosowanie chemii, takiej jak szkodliwe nawozy sztuczne.

Spośród wielu firm rolniczych wyróżnia nas to, że jako pierwsi znaleźliśmy rozwiązanie problemu, jakim są nękające rolników susze. Nowa, niecodzienna perspektywa pozwoliła nam opracować mieszanki roślin o schodowym systemie korzeniowym. Co to oznacza dla Ciebie? Tak dobraliśmy skład gatunkowy nasion, aby przy ograniczonym dostępie wody rośliny dobrze się rozwijały. Przez to, że korzenie traw i roślin motylkowatych tworzą w glebie piętra, rośliny głębiej ukorzenione pobierają wodę i składniki odżywcze dla gatunków słabiej ukorzenionych. Dzięki temu w czasie dużej suszy, ekosystem jest w stanie prawidłowo funkcjonować (nawet jeśli rośliny znajdują się we wczesnej fazie wegetacji).

Co mamy w swojej ofercie?

Znajdziesz u nas bogaty wybór nasion nie tylko dla swojego gospodarstwa. Proponujemy mieszanki traw dla drogownictwa, ogrodnictwa, a nawet nasiona miododajnych kwiatów. W naszym sklepie spośród wielu kategorii wybierzesz tę, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Współpracujemy z wieloma instytucjami z zakresu szkółkarstwa, jak również ośrodkami badawczymi. Staramy się, aby nasz materiał siewny był jak najlepiej dopasowany do potrzeb rolnictwa, ogrodnictwa, pszczelarstwa i drogownictwa.

Mieszanki nasion traw pastewnych i roślin bobowatych grubonasiennych — stworzone z myślą o rolnictwie

W sklepach rolniczych nie brakuje mieszanek traw przeznaczonych na paszę. My oferujemy mieszanki, z których wyhodujesz wysokostrawne pasze o bogactwie smaków. Gwarantujemy, że nasze nasiona mogą konkurować z najlepszymi produktami europejskimi. Naszym prestiżowym produktem jest SMAKOVITA, czyli najwyższej jakości mieszanki łąkowe, kośno-pastwiskowe, pastwiskowe i przeznaczone do podsiewu. Sprawdzą się zarówno na glebach o mniejszej zasobności w składniki pokarmowe i wodę, jak i na stanowiskach żyznych oraz mniej żyznych.

Posiadamy nasiona traw pastewnych, z których wyrasta bogata w białko, strawna, odżywcza i smakowita pasza.

W naszej ofercie znajdziesz także mieszanki międzyplonowe, których gatunki tworzą gęstą sieć korzeni sięgających nawet do 1,5 metra głębokości. Przy dobrych warunkach już po 8 tygodniach wyhodujesz bogatobiałkową paszę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży zbóż ozimych. Wśród nich znajdują się pszenica, pszenżyto, jak i żyto ozime.

Jeśli chodzi o rośliny bobowate grubonasienne, proponujemy Ci takie odmiany, które doskonale radzą sobie w wymagających warunkach, w Polsce północno-wschodniej. Znajdziesz u nas między innymi łubin wąskolistny i groch siewny.

Ozdobne trawniki — wyhodujesz je dzięki naszym mieszankom traw gazonowych!

Nasza oferta to także mieszanki traw gazonowych. Zadowolą ogrodnika, jak również wszystkich tych, którzy chcą obsiać swój trawnik wytrzymałą i szybkorosnąca trawą. Znajdziesz u nas mieszankę RELAKS — idealną do rekultywacji zniszczonych trawników. Trawy, które wchodzą w skład owej mieszanki, nie mają dużych wymagań glebowych. Szybko zauważysz wzrastające, młode kiełki.

W ofercie posiadamy także mieszanki SPORT, OSTOJA i SOLAR. Pierwsza idealnie nadaje się, aby obsiać nią murawy, natomiast druga sprawdza się na terenach reprezentacyjnych i przydomowych. Z kolei mieszanki SOLAR to dobry wybór na tereny mocno nasłonecznione.

Mieszanki nasion traw przeznaczonych na autostrady i tereny miejskie Wrocław

W kategorii nasion traw przeznaczonych dla autostrad, posiadamy specjalną mieszankę AUTOSTRADA PROFI. Nasiona dedykujemy terenom o sporej wilgotności. Szybko zadarnią pobocza dróg. Nasza mieszanka nasion spełnia wymagania środowiskowe. Nasiona traw dobraliśmy tak, aby spaliny, kurz i smog nie wpływały na ich trwałość i wygląd.

Z kolei mieszanka nasion traw gazonowych przeznaczonych dla zieleni miejskiej to same szlachetne rośliny. Nasza mieszanka OSTOJA nadaje się do obsiewu ogrodów parkowych, parków miejskich, zieleńców i miejsc rekreacyjnych. Z naszych nasion, które będziesz uprawiać zgodnie ze sztuką, po upływie 2 lat wyhodujesz piękny trawnik.

Współpracują z nami pełni zapału i pasji adepci wyższych uczelni. Nasze mieszanki produkujemy na terenie kilku województw, gdzie zawieramy także wiele korzystnych umów kontraktacji. Dysponujemy własnym laboratorium, które wystawia świadectwa oceny laboratoryjnej (uznaje je cała Europa).

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Wybierz sprawdzone nasiona! 

Producent nasion Warszawa, Producent nasion Kraków, Producent nasion Wrocław, Producent nasion Katowice, Producent nasion Poznań, Producent nasion Białystok, Producent nasion Gdańsk, Producent nasion Lublin, Producent nasion Bygdoszcz, Producent nasion Szczecin, Producent nasion Opole

Ponad 21 lat doświadczenia w branży rolniczej

Organizujemy szkolenia

More Details

Doświadczeni pracownicy

Zweryfikowani eksperci

More Details

Przeszkoliliśmy ponad 40 tys. rolników

Współpracujemy z uczelniami

More Details

Jesteśmy częścią grupy Rolimpex

More Details

Producent Traw Sowul & Sowul

Z miłości do trawy

Obsługujemy całą Polskę i kraje Unii Europejskiej

Nasze poradniki wideo:

Nasze przykładowe mieszanki:

Lucerna siewna Dimitra

xworek-dimitra_m_210x300.jpg.pagespeed.ic.M1KvRLRlsy

Mieszanka pastwiskowa Mućka

xmuka_10kg_3go1_2022-02-07-13-52-23_m_211x300.jpg.pagespeed.ic.NGu4Er5e_x

Najlepszy zamiennik kukurydzy

xtrojanka-10-kg-trawa-kosna-sowul_1go1_m_212x300.png.pagespeed.ic.lJ6TatxvFn

Seria mieszanek Smakovita

smakowita

Mieszanka Traw Sport

Mieszanka Traw Solar

sowul-solar

Kontraktacja

Dlaczego warto kontraktować nasiona

W latach 70-tych i do końca lat 80-tych XX wieku Polska była drugim krajem w Europie pod względem produkcji oraz eksportu traw nasiennych.  Areał upraw traw nasiennych w Polsce w najlepszych latach obejmował ok. 65.000 ha, z których ok. 75% produkcji było przeznaczone na eksport. Na skutek zmian ustrojowych do 2004r.  areał ten w Polsce spadł do ok. 6.000 ha, a w efekcie Polska ze znaczącego eksportera stała się importerem. Obecnie z krajów europejskich dużymi producentami są Dania, Holandia, Niemcy i Francja, a z krajów południowych Czechy i Węgry.

Nasza galeria

Krasula-Premium

Krasula Premium

Mieszanka-autorska-z-ziolami-zielone-mleko

Mieszanka autorska z ziołami zielone mleko

Planatacja-lubinu-waskolistnego-Karo

Plantacja łubinu wąskolistnego Karo

Plantacja-nasienna-gorczycy-bialej

Plantacja nasienna gorczycy białej

Plantacja nasienna Koniczyny Inkarnatki

Plantacja nasienna facelii błękitnej Stala

Co nas wyróżnia

 W roku 2007 firma Sowul & Sowul stała się pełnoprawnym członkiem i udziałowcem Hodowli Roślin Bartążek grupa IHAR. Jesteśmy przekonani, że inwestując w badania i polską markę osiągniemy wyznaczone cele i będziemy mogli wspólnie z naszymi Klientami wyznaczać nowe kierunki badań nad nieznanymi dotąd odmianami traw i roślin bobowatych. Będąc świadomymi faktu, że to proces długotrwały, w roku 2009 zakupiliśmy obiekty Centrali Nasiennej w Biskupcu na Warmii, która jest aktualnie siedzibą firmy. W latach 2011-2013 zakład w Biskupcu przeszedł gruntowną modernizację. Wyposażony w najnowszą technologię stał się jednym z najlepszych i najbardziej wydajnych zakładów nasiennych w Polsce pn-wsch. Również w roku 2013 firma otrzymała akredytację WIORiN i obecnie dysponuje laboratorium, mogącym wystawiać świadectwa oceny laboratoryjnej, które są uznawane w całej Europie. W  2014 roku uruchomiliśmy drugą linię do czyszczenia nasion,  dzięki czemu rozpoczęliśmy eksport m.in. do: Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Holandii. Obecnie w ofercie Sowul & Sowul Sp. z o.o. poza kontraktacją i sprzedażą traw znajdują się: kontraktacja, produkcja i sprzedaż zbóż, nasion ekologicznych, nasion roślin bobowatych, rzepaku, kukurydzy, gryki oraz sadzeniaka ziemniaka.

W 2018 roku  dokupiliśmy grunty i magazyn w Biskupcu. W 2020 roku wybudowaliśmy magazyn wysokiego składowania, a w 2021 roku zmodernizowaliśmy linię czyszczenia nasion traw i roślin bobowatych grubonasiennych.

Nasz zespół

Poznaj naszą załogę

Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania

Wojciech Lewandowski

w.lewandowski@sowul.pl Kierownik Regionu Zachód ( woj. kujawsko-pomorskie, woj. pomorskie, woj. wielkopolskie, woj. zachodnio-pomorskie)

Karol Żywalewski

k.zywalewski@sowul.pl Kierownik Regionu Wschód ( woj. warmińsko-mazurskie, woj. podlaskie, woj. lubelskie)

Kamil Banach

k.banach@sowul.pl Kierownik działu Plantacyjnego

Dariusz Paprocki

d.paprocki@sowul.pl Konsultant ds. Rynku Profesjonalnego (cała Polska)

Anna Wyrwa

a.wyrwa@sowul.pl Doradca Agrotechniczny (woj. podkarpackie, woj. małopolskie, woj. lubelskie, woj. świętokrzyskie, woj. opolskie, woj. dolnośląskie)

Patryk Pawlak

p.pawlak@sowul.pl Dyrektor handlowy

Przemysław Sowul

Prezes zarządu