Mieszanki traw dla drogowników

Mieszanki traw dla drogowników / na pobocza i do rekultywacji

Drogowe mieszanki traw

Mieszanka AUTOSTRADA PROFI

Szybko i trwale zadarnia obsiane powierzchnie. Przeznaczona na stanowiska o dostatecznym uwilgotnieniu. Stosowana do obsiewu pasów zieleni przy drogach. Na suchych stanowiskach mniej trwała.

Norma wysiewu 1 kg/40 m2

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

życica wielokwiatowa 15%
życica trwała 30%
kostrzewa trzcinowa 35%
kostrzewa czerwona 20%

Trwała, odporna i mocna — taka musi stać się darń wyrosła na poboczach dróg i autostrad. Miasto to nie tylko betonowa dżungla, ale także liczne tereny zielone. Niezależnie czy potrzebujesz traw do zadarniania terenów pochyłych, czy chcesz obsiać pobocza dróg i autostrad, nasza mieszanka traw Autostrada PROFI idealnie spełni swoje zadanie.

Nasiona traw na drogi i autostrady — zniosą niekorzystne warunki glebowe!

Do zadarniania poboczy dróg i autostrad, wybierz takie nasiona traw, które gwarantują w miarę szybki początkowy wzrost. Skład mieszanki z naszej oferty został tak dobrany, abyś wyhodował trwałą darń, odporną na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Dzięki dobrze dobranym składnikom naszej mieszanki do obsiewu dróg możesz liczyć na zwartą darń, która zapewnia silną trawę. Doskonale odnajduje się w trudnych warunkach. Niestraszna jej susza i okresowe braki wody. Jest odporna na czynniki atmosferyczne, ale także sól drogową. Ma mocno rozwinięty system korzeniowy, a co za tym idzie — pobiera wodę nawet z głębszych warstw gleby. W opakowaniu znajduje się 20 kg naszej mieszanki.

Gdzie siać naszą mieszankę Autostrada PROFI?

Naszą mieszanką obsiejesz:

  • pobocza dróg i autostrad,
  • skarpy,
  • nasypy,
  • rowy melioracyjne,
  • tereny pochyłe,
  • wały ziemne.

Szybko wzrastająca darń sprawi, że wymienione tereny prędko się zazielenią. Wiedz, że roślinność w mieście pochłania duże ilości dwutlenku węgla, więc jest nie tylko estetyczna, ale także i spełnia funkcję prozdrowotną.

W skład naszej mieszanki wchodzi: kostrzewa czerwona, kostrzewa trzcinowa, życica trwała, życica wielokwiatowa.

Kostrzewa czerwona

Nasza mieszanka na drogi i autostrady nie mogłaby istnieć bez kostrzewy czerwonej. Gatunek ten zalicza się do traw niskich i wolnorosnących. Nie oznacza to jednak, że Twoje pobocza dróg długo będą czekać na roślinność. Wręcz przeciwnie!

Silny system korzeniowy i małe wymagania glebowe czynią kostrzewę czerwoną wprost idealną trawą do obsiania pasów dróg lub autostrad. Dobrze znosi podłoża suche, a nawet okresowe zaleganie okrywy lodowej. To mocarz wśród traw!

Kostrzewa trzcinowa

Jest trawą wieloletnią o mocno rozbudowanym systemie korzeniowym. Sięga on nawet do 1,5 metra w głąb ziemi! Oznacza to, że kostrzewa trzcinowa może pobierać wilgoć z głębszych warstw gleby. To rozwiązanie idealnie sprawdza się na terenach suchych i mało zasobnych w wodę.

Po skoszeniu szybko odrasta, więc nie martwisz się, że Twoje pobocza, jak również pasy na autostradach i drogach przypominają ugory.

Życica trwała

To inaczej rajgras angielski. Tak, jak jej siostra, kostrzewa trzcinowa, ma dobrze rozwinięty system korzeniowy. Jest rośliną wieloletnią i niskorosnącą. Tworzy luźne kępy, jednak bardzo estetyczne wizualnie. Przetrwa niekorzystne warunki atmosferyczne i mocne udeptywanie. Jeśli chodzi o jej wartość, to jest najbardziej zasobna w składniki pokarmowe.

Życica wielokwiatowa

Z kolei życica wielokwiatowa nazywana jest rajgrasem włoskim. Rośnie wysoko w luźnych kępach, a jej pędy są dobrze ulistnione. Kiedy ją skosisz, prędko odrośnie, dlatego pobocza dróg i autostrad nie ucierpią, nawet kiedy z rozmachu skosisz trawę zbyt krótko. W polskich warunkach jest rośliną dwuletnią.

Kiedy siać trawę na poboczach dróg?

Mieszankę nasion traw na pobocza dróg siej od początku kwietnia do połowy września. Jednak w naszym, polskim klimacie najlepiej, abyś z wysiewem zdążył do końca maja. Siej ręcznie lub z zastosowaniem siewników rzutowych. Pamiętaj, aby gleba była wilgotna.

Siej ruchem solącym lub ruchem siewcy. Wybierz dzień bezwietrzny i pogodny. Wysiane nasiona przykryj ziemią przy pomocy grabi lub kolczatki. Jeśli ziemia jest mało próchnicza, wymieszaj ją z piaskiem. Wysiane nasiona przykryj 1-centymetrową warstwą torfu lub kompostu.

Wiesz już, jak wysiewać i jakie mieszanki z naszej oferty wybrać. Dzięki mieszance nasion traw Autostrada PROFI miasto zazieleni się roślinnością, a mieszkańcy odetchną pełną piersią. Odniosą korzyści zdrowotne i zaczną podziwiać estetykę swojej dzielnicy. 

Producent Traw Sowul & Sowul

Z miłości do trawy

Obsługujemy całą Polskę i kraje Unii Europejskiej

Ponad 21 lat doświadczenia w branży rolniczej

Organizujemy szkolenia

More Details

Doświadczeni pracownicy

Zweryfikowani eksperci

More Details

Przeszkoliliśmy ponad 40 tys. rolników

Współpracujemy z uczelniami

More Details

Jesteśmy częścią grupy Rolimpex

More Details

Nasze poradniki wideo:

Jesteśmy przekonani, że mieszanki te znajdą uznanie wśród sprzedawców i specjalistów gdyż z powodzeniem mogą być polecane jako produkt Premium w cenie Hobby.

Przemysław Sowul

Warmia i Mazury to nie tylko kraina pięknych jezior i  lasów, to także region z wielowiekową tradycją w produkcji roślinnej. Moja rodzina już od pokoleń czerpie wiedzę i doświadczenie od rolników z tego właśnie regionu. To dzięki ich pracy oraz naszemu zaangażowaniu i najnowocześniejszej technologii udało się nam wprowadzić na rynek MIESZANKI TRAW HOBBY. Linia ta łączy w sobie szlachetną jakość trawnika zahartowaną w trudnych warmińsko-mazurskich warunkach oraz bardzo atrakcyjną cenę. Trawy te z powodzeniem mogą konkurować z najbardziej renomowanymi producentami w Europie.  Wysiewając je macie Państwo gwarancje, że w Wasze ręce trafia produkt najwyższej jakości, który  charakteryzuje wysoka czystość, bardzo dobra zdolność kiełkowania oraz nowoczesna gazonowa genetyka.

Nasza galeria

Krasula-Premium

Krasula Premium

Mieszanka-autorska-z-ziolami-zielone-mleko

Mieszanka autorska z ziołami zielone mleko

Planatacja-lubinu-waskolistnego-Karo

Plantacja łubinu wąskolistnego Karo

Plantacja-nasienna-gorczycy-bialej

Plantacja nasienna gorczycy białej

Plantacja nasienna Koniczyny Inkarnatki

Plantacja nasienna facelii błękitnej Stala

Co nas wyróżnia

 W roku 2007 firma Sowul & Sowul stała się pełnoprawnym członkiem i udziałowcem Hodowli Roślin Bartążek grupa IHAR. Jesteśmy przekonani, że inwestując w badania i polską markę osiągniemy wyznaczone cele i będziemy mogli wspólnie z naszymi Klientami wyznaczać nowe kierunki badań nad nieznanymi dotąd odmianami traw i roślin bobowatych. Będąc świadomymi faktu, że to proces długotrwały, w roku 2009 zakupiliśmy obiekty Centrali Nasiennej w Biskupcu na Warmii, która jest aktualnie siedzibą firmy. W latach 2011-2013 zakład w Biskupcu przeszedł gruntowną modernizację. Wyposażony w najnowszą technologię stał się jednym z najlepszych i najbardziej wydajnych zakładów nasiennych w Polsce pn-wsch. Również w roku 2013 firma otrzymała akredytację WIORiN i obecnie dysponuje laboratorium, mogącym wystawiać świadectwa oceny laboratoryjnej, które są uznawane w całej Europie. W  2014 roku uruchomiliśmy drugą linię do czyszczenia nasion,  dzięki czemu rozpoczęliśmy eksport m.in. do: Rosji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Holandii. Obecnie w ofercie Sowul & Sowul Sp. z o.o. poza kontraktacją i sprzedażą traw znajdują się: kontraktacja, produkcja i sprzedaż zbóż, nasion ekologicznych, nasion roślin bobowatych, rzepaku, kukurydzy, gryki oraz sadzeniaka ziemniaka.

W 2018 roku  dokupiliśmy grunty i magazyn w Biskupcu. W 2020 roku wybudowaliśmy magazyn wysokiego składowania, a w 2021 roku zmodernizowaliśmy linię czyszczenia nasion traw i roślin bobowatych grubonasiennych.

Nasz zespół

Poznaj naszą załogę

Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania

Przemysław Sowul

Prezes zarządu

Patryk Pawlak

p.pawlak@sowul.pl Dyrektor handlowy

Anna Wyrwa

a.wyrwa@sowul.pl Doradca Agrotechniczny (woj. podkarpackie, woj. małopolskie, woj. lubelskie, woj. świętokrzyskie, woj. opolskie, woj. dolnośląskie)

Dariusz Paprocki

d.paprocki@sowul.pl Konsultant ds. Rynku Profesjonalnego (cała Polska)

Kamil Banach

k.banach@sowul.pl Kierownik działu Plantacyjnego

Karol Żywalewski

k.zywalewski@sowul.pl Kierownik Regionu Wschód ( woj. warmińsko-mazurskie, woj. podlaskie, woj. lubelskie)

Wojciech Lewandowski

w.lewandowski@sowul.pl Kierownik Regionu Zachód ( woj. kujawsko-pomorskie, woj. pomorskie, woj. wielkopolskie, woj. zachodnio-pomorskie)