Mieszanki traw dla rolnika

Mieszanki nasion traw dla rolnika

Mieszanka łąkowo-kośna Anula

Proponujemy doskonałe trawy pastwiskowe przeznaczone do gleb organicznych oraz mineralnych. Dzięki swoim doskonałym właściwościom, są one odporne na okresowe zalewy, spowodowane opadami atmosferycznymi. Skład obejmuje między innymi życicę trwałą, kostrzewę trzcinową, a także mietlicę oraz koniczynę szwedzką.

 

Mieszanka kośno-pastwiskowa Krasula

Podczas okresu zimowego, wymagane są trawy pastwiskowe wyróżniające się mrozoodpornością oraz podwyższoną trwałością na trudniejsze warunki. Wykorzystano w niej siew lucerny, życicę wielokwiatową, a także kupkówkę pospolitą, co jest wysoce korzystne również w glebach, gdzie zauważono dużą zmienność wilgotności.

 

Mieszanka pastwiskowo-kośna Mućka

Gleby suche wymagają wykorzystania rozwiązań, które nie wymagają stałej, dużej ilości wilgoci. Dzięki zastosowaniu w trawie pastwiskowej połączenia między innymi kostrzewy trzcinowej, tymotki łąkowej, koniczyny białej, a także wiechliny łąkowej, produkt nadaje się również do produkcji kiszonki, siana, czy też wysokogatunkowej paszy.

 

Mieszanka kośna Luśka

W tym produkcie zastosowano przede wszystkim siew lucerny w dwóch odmianach – gwarantuje to otrzymanie rezultatów o dużej zawartości białka. Ponadto, zostaje znacznie ułatwione ich zakiszanie, dzięki obecności cukrów. Jest ona jednak bardzo wrażliwa na pH gleby sięgającej poniżej 5,5, dlatego należy wykorzystać ją wyłącznie na żyznych terenach.

 

Mieszanka kośna dwuletnia lub poplonowa Rokita

Proponowane trawy pastwiskowe Rokita składają się głównie z życicy wielokwiatowej oraz westerwoldzkiej. Po wykorzystaniu ich na glebie o uregulowanych stosunkach wodnych można osiągnąć bardzo obfite plony. Istnieje również możliwość zastosowania ich w zasiewach innych naszych produktów, jako dodatkowa ochrona.

Mieszanka kośna Trojanka

Te trawy pastwiskowe, składające się z różnych odmian życicy westerwoldzkiej (1-3), mogą być wysiewane zarówno jesienią, jak i wiosną. Trojanka wyróżnia się znacznie lepszymi właściwościami energetycznymi, niż przykładowo kukurydza. Nasza firma poleca ją również do zastosowania jako m.in. sianokiszonka.

Mieszanki specjalistyczne

Te trawy pastwiskowe, składające się z różnych odmian życicy westerwoldzkiej (1-3), mogą być wysiewane zarówno jesienią, jak i wiosną. Trojanka wyróżnia się znacznie lepszymi właściwościami energetycznymi, niż przykładowo kukurydza. Nasza firma poleca ją również do zastosowania jako m.in. sianokiszonka.

 

LINIA SMAKOVITA

Nasza najnowsza linia „Smakowita” została przygotowana dla producentów mleka, którzy chcą zapewnić swojej hodowli najwyższej jakości plony o dużej strawności oraz doskonałej smakowitości. Polecane produkty z tej linii znajdują zastosowanie w nawet najtrudniejszych warunkach klimatycznych oraz siedliskowych.

Producent Traw Sowul & Sowul

Mieszanki nasion traw dla rolników

Na Państwa życzenie stworzymy dowolną mieszankę nasion traw pastewnych , dopasowaną do warunków glebowych i klimatycznych Państwa gospodarstwa, łąki lub pastwiska. Minimalne zamówienie: 500 kg.

Ponad 21 lat doświadczenia w branży rolniczej

Organizujemy szkolenia

More Details

Doświadczeni pracownicy

Zweryfikowani eksperci

More Details

Przeszkoliliśmy ponad 40 tys. rolników

Współpracujemy z uczelniami

More Details

Jesteśmy częścią grupy Rolimpex

More Details

Nasze poradniki wideo:

Jesteśmy przekonani, że mieszanki te znajdą uznanie wśród sprzedawców i specjalistów gdyż z powodzeniem mogą być polecane jako produkt Premium w cenie Hobby.

Przemysław Sowul

Warmia i Mazury to nie tylko kraina pięknych jezior i  lasów, to także region z wielowiekową tradycją w produkcji roślinnej. Moja rodzina już od pokoleń czerpie wiedzę i doświadczenie od rolników z tego właśnie regionu. To dzięki ich pracy oraz naszemu zaangażowaniu i najnowocześniejszej technologii udało się nam wprowadzić na rynek MIESZANKI TRAW HOBBY. Linia ta łączy w sobie szlachetną jakość trawnika zahartowaną w trudnych warmińsko-mazurskich warunkach oraz bardzo atrakcyjną cenę. Trawy te z powodzeniem mogą konkurować z najbardziej renomowanymi producentami w Europie.  Wysiewając je macie Państwo gwarancje, że w Wasze ręce trafia produkt najwyższej jakości, który  charakteryzuje wysoka czystość, bardzo dobra zdolność kiełkowania oraz nowoczesna gazonowa genetyka.

Nasza galeria

Krasula-Premium

Krasula Premium

Mieszanka-autorska-z-ziolami-zielone-mleko

Mieszanka autorska z ziołami zielone mleko

Planatacja-lubinu-waskolistnego-Karo

Plantacja łubinu wąskolistnego Karo

Plantacja-nasienna-gorczycy-bialej

Plantacja nasienna gorczycy białej

Plantacja nasienna Koniczyny Inkarnatki

Plantacja nasienna facelii błękitnej Stala

Co nas wyróżnia

 W roku 2007 firma Sowul & Sowul stała się pełnoprawnym członkiem i udziałowcem Hodowli Roślin Bartążek grupa IHAR. Jesteśmy przekonani, że inwestując w badania i polską markę osiągniemy wyznaczone cele i będziemy mogli wspólnie z naszymi Klientami wyznaczać nowe kierunki badań nad nieznanymi dotąd odmianami traw i roślin bobowatych. Będąc świadomymi faktu, że to proces długotrwały, w roku 2009 zakupiliśmy obiekty Centrali Nasiennej w Biskupcu na Warmii, która jest aktualnie siedzibą firmy. W latach 2011-2013 zakład w Biskupcu przeszedł gruntowną modernizację. Wyposażony w najnowszą technologię stał się jednym z najlepszych i najbardziej wydajnych zakładów nasiennych w Polsce pn-wsch. Również w roku 2013 firma otrzymała akredytację WIORiN i obecnie dysponuje laboratorium, mogącym wystawiać świadectwa oceny laboratoryjnej, które są uznawane w całej Europie. W  2014 roku uruchomiliśmy drugą linię do czyszczenia nasion,  dzięki czemu rozpoczęliśmy eksport m.in. do: Rosji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Holandii. Obecnie w ofercie Sowul & Sowul Sp. z o.o. poza kontraktacją i sprzedażą traw znajdują się: kontraktacja, produkcja i sprzedaż zbóż, nasion ekologicznych, nasion roślin bobowatych, rzepaku, kukurydzy, gryki oraz sadzeniaka ziemniaka.

W 2018 roku  dokupiliśmy grunty i magazyn w Biskupcu. W 2020 roku wybudowaliśmy magazyn wysokiego składowania, a w 2021 roku zmodernizowaliśmy linię czyszczenia nasion traw i roślin bobowatych grubonasiennych.

Nasz zespół

Poznaj naszą załogę

Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania

Przemysław Sowul

Prezes zarządu

Patryk Pawlak

p.pawlak@sowul.pl Dyrektor handlowy

Anna Wyrwa

a.wyrwa@sowul.pl Doradca Agrotechniczny (woj. podkarpackie, woj. małopolskie, woj. lubelskie, woj. świętokrzyskie, woj. opolskie, woj. dolnośląskie)

Dariusz Paprocki

d.paprocki@sowul.pl Konsultant ds. Rynku Profesjonalnego (cała Polska)

Kamil Banach

k.banach@sowul.pl Kierownik działu Plantacyjnego

Karol Żywalewski

k.zywalewski@sowul.pl Kierownik Regionu Wschód ( woj. warmińsko-mazurskie, woj. podlaskie, woj. lubelskie)

Wojciech Lewandowski

w.lewandowski@sowul.pl Kierownik Regionu Zachód ( woj. kujawsko-pomorskie, woj. pomorskie, woj. wielkopolskie, woj. zachodnio-pomorskie)