WEBINARIUM 24.02.2021 godz 10:00


WEBINARIUM Po raz kolejny firma Sowul & Sowul  wraz z PFHBiPM -Region Oceny Północ zapraszają Państwa na Webinarium poświęcone użytkom zielonym które odbędzie się już 24 lutego 2021r. o godz. 10:00.

Zaprosiliśmy dla Państwa wybitnych prelegentów którzy przybliżą tematy związane z zakładaniem, uprawą i pielęgnacją użytków zielonych.Głównym  prelegentem będzie:prof. dr hab. Cezary Purwin z Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa UWM Olsztyn.

Dorobek naukowy prof. Cezarego Purwina obejmuje prace twórcze, doniesienia i komunikaty naukowe na zjazdach krajowych i zagranicznych. Jest znakomitym praktykiem, który współpracuje z kilkuset rolnikami w kraju. Od lat bada temat pasz objętościowych. W swoich działaniach dąży do znacznego ograniczenia dodatków mineralnych na rzecz tanich, wysokobiałkowych pasz objętościowych z traw.


Swoją wiedzą podzielą się również przedstawiciele firmy Sowul & Sowul:
Prezes Zarządu – Przemysław Sowul                 

Założyciel firmy, na DNA której składa się kształcenie rolników, dystrybutorów i współpracowników oraz produkcja mieszanek traw najwyższej jakości, odpornych na trudne warunki siedliskowe i atmosferyczne. Osoba związana ze światem nauki ale ukorzeniona na wsi, z której się wywodzi. Absolwent UWM Olsztyn, od 20 lat współpracujący z producentami mleka i mięsa wołowego.

Dyrektor Handlowy- Patryk Pawlak

Łąkarz, pasjonat. Praktyk odpowiedzialny za skład mieszanek i dobór składników. Od 10 lat nadzoruje kontraktacje traw na plantacjach nasiennych, z których później tworzy mieszanki Sowul & Sowul.


Specjalista ds.  Agrotechniki- Karol Żywalewski

Absolwent UWM Olsztyn kierunków Rolnictwo i Zootechniki. Wychowany na Podlasiu w gospodarstwie zajmującym się produkcją mleczną. Doskonały specjalista w dziedzinie agrotechniki potrafiący w elastyczny sposób dobrać technologie siewu i uprawy do panujących warunków i sytuacji w gospodarstwie. Z pod jego ręki wyszły UZ liczone w tysiącach hektarów.Gościem specjalnym będzie również
Roman Wasylczyszyn - Doradca Zootechniczny z PFHBiPM Region Oceny Północ,

Doradca z wieloletnim, a nawet wieloaspektowym doświadczeniem. Podzieli się z państwem wiedzą dotycząca błędów popełnianych podczas produkcji pasz.

Z webinarium dowiecie się Państwo jak zastosować odpowiednie zabiegi agrotechniczne, dobrać gatunki roślin oraz jak uzyskać wysokiej jakości pasze objętościowe .


Zapraszamy Serdecznie!Link do webinarium poniżej.


Uprzejmie informujemy że w przypadku dużego zainteresowania webinarium pierwsze 250 osób będzie miało możliwość uczestnictwa w pełni czyli audio i video z możliwością czatu, kolejne osoby będą mogły wziąć udział tylko na audio.