Mieszanki traw pastewne

    Warmia i Mazury to nie tylko kraina pięknych jezior i  lasów, to także region z wielowiekową tradycją w produkcji roślinnej. Moja rodzina już od pokoleń czerpie wiedzę i doświadczenie od rolników z tego właśnie regionu. To dzięki ich pracy oraz naszemu zaangażowaniu i najnowocześniejszej technologii udało się nam wprowadzić na rynek MIESZANKI TRAW PREMIUM w marce SMAKOVITA. Trawy te z powodzeniem mogą konkurować z najbardziej renomowanymi producentami w Europie.  Wysiewając je macie Państwo gwarancje, że w Wasze ręce trafia produkt najwyższej jakości, który charakteryzuje wysoka czystość, bardzo dobra zdolność kiełkowania oraz nowoczesna genetyka.

                                                                                                                     Przemysław Sowul

  Mieszanka łąkowo-kośna Anula

Proponujemy doskonałe trawy pastwiskowe przeznaczone do gleb organicznych oraz mineralnych. Dzięki swoim doskonałym właściwościom, są one odporne na okresowe zalewy, spowodowane opadami atmosferycznymi. Skład obejmuje między innymi życicę trwałą, kostrzewę trzcinową, a także mietlicę oraz koniczynę szwedzką.

  Mieszanka kośno-pastwiskowa Krasula

Podczas okresu zimowego, wymagane są trawy pastwiskowe wyróżniające się mrozoodpornością oraz podwyższoną trwałością na trudniejsze warunki. Wykorzystano w niej siew lucerny, życicę wielokwiatową, a także kupkówkę pospolitą, co jest wysoce korzystne również w glebach, gdzie zauważono dużą zmienność wilgotności.

  Mieszanka pastwiskowo-kośna Mućka

Gleby suche wymagają wykorzystania rozwiązań, które nie wymagają stałej, dużej ilości wilgoci. Dzięki zastosowaniu w trawie pastwiskowej połączenia między innymi kostrzewy trzcinowej, tymotki łąkowej, koniczyny białej, a także wiechliny łąkowej, produkt nadaje się również do produkcji kiszonki, siana, czy też wysokogatunkowej paszy.

  Mieszanka kośna Luśka

W tym produkcie zastosowano przede wszystkim siew lucerny w dwóch odmianach - gwarantuje to otrzymanie rezultatów o dużej zawartości białka. Ponadto, zostaje znacznie ułatwione ich zakiszanie, dzięki obecności cukrów. Jest ona jednak bardzo wrażliwa na pH gleby sięgającej poniżej 5,5, dlatego należy wykorzystać ją wyłącznie na żyznych terenach.

  Mieszanka kośna dwuletnia lub poplonowa Rokita

Proponowane trawy pastwiskowe Rokita składają się głównie z życicy wielokwiatowej oraz westerwoldzkiej. Po wykorzystaniu ich na glebie o uregulowanych stosunkach wodnych można osiągnąć bardzo obfite plony. Istnieje również możliwość zastosowania ich w zasiewach innych naszych produktów, jako dodatkowa ochrona.

Mieszanka kośna Trojanka

Te trawy pastwiskowe, składające się z różnych odmian życicy westerwoldzkiej (1-3), mogą być wysiewane zarówno jesienią, jak i wiosną. Trojanka wyróżnia się znacznie lepszymi właściwościami energetycznymi, niż przykładowo kukurydza. Nasza firma poleca ją również do zastosowania jako m.in. sianokiszonka.

Mieszanki specjalistyczne

Te trawy pastwiskowe, składające się z różnych odmian życicy westerwoldzkiej (1-3), mogą być wysiewane zarówno jesienią, jak i wiosną. Trojanka wyróżnia się znacznie lepszymi właściwościami energetycznymi, niż przykładowo kukurydza. Nasza firma poleca ją również do zastosowania jako m.in. sianokiszonka.

  LINIA SMAKOVITA

Nasza najnowsza linia „Smakowita” została przygotowana dla producentów mleka, którzy chcą zapewnić swojej hodowli najwyższej jakości plony o dużej strawności oraz doskonałej smakowitości. Polecane produkty z tej linii znajdują zastosowanie w nawet najtrudniejszych warunkach klimatycznych oraz siedliskowych.

Mieszanki na życzenie
Na Państwa życzenie stworzymy dowolną mieszankę, dopasowaną do warunków glebowych i klimatycznych Państwa gospodarstwa, łąki lub pastwiska. Minimalne zamówienie: 500 kg.