Sowul & Sowul

INNOWACJA W EUROPIE SCHODOWY SYSTEM KORZENIOWY NA PRZYKŁADZIE MIESZANKI KRASULA

 

 

W 2005 roku firma SOWUL & SOWUL, jako pierwsza w Europie, stworzyła schodowy system korzeniowy, dzięki składom w swoim mieszankach.

 

W niektórych regionach Polski obserwuje się coraz częstsze występowanie suszy w początkowym okresie trwania wegetacji. W związku z tym firma Sowul & Sowul poleca Państwu specjalne mieszanki pastewne. Ich skład gatunkowy został sporządzony w taki sposób, aby ograniczony dostęp do wody nie zakłócał prawidłowego rozwoju roślin. Wzrost korzeni traw i roślin motylkowatych, wchodzących w skład naszych mieszanek, tworzy w glebie formę przypominającą schody (patrz wykres). Koniczyna łąkowa i Lucerna siewna mają korzeń palowy, głęboko umiejscowiony w glebie. Również niektóre gatunki traw, np. Kostrzewa trzcinowa, Kupkówka pospolita i Kostrzewa łąkowa, mają silnie rozbudowany system korzeniowy, pozwalający na pobieranie wody i składników pokarmowych z głębszych warstw gleby. Sąsiedztwo tych roślin ma zasadniczy wpływ na gatunki płytko korzeniące się, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych, w tym także wodę. Mieszanki Sowul & Sowul sporządzane są z myślą o przeciwdziałaniu skutkom suszy.
Z ekonomicznego punktu widzenia, dzięki takim mieszankom, uzyskacie Państwo zbiór wysokojakościowych plonów pasz objętościowych.