Poradnik dla rolnika.

Poradnik dla rolnika

Wieloletnie doświadczenie w tej branży pozwoliło nam poznać ją od każdej strony. Dzięki temu przygotowaliśmy kompletny poradnik omawiający na jakim użytku zielonym powinien zostać wykonany siew lucerny, życicy, czy innej rośliny. Omawiamy również takie kwestie, jak koszenie i nawożenie dowolnej mieszanki traw przynależącej do naszej uprawy pastwiskowej, bądź łąkowej. W związku z rosnącą popularnością sianokiszonki, w poradniku zamieściliśmy również artykuł dotyczący jej produkcji. Wszystkie informacje zamieszczamy poniżej - zapraszamy do zapoznania się z nimi już dziś!


Rola i produktywność użytków zielonych

Każdy rolnik powinien być w stanie odróżnić trwałe użytki zielone od tych krótkotrwałych. Należy wiedzieć, które z nich stanowi lepszy grunt dla naszej uprawy. Wszystkie te informacje zebraliśmy w jednym artykule, dokładnie wyjaśniając problemy, z jakimi może się spotkać uprawa orna zlokalizowana na niewłaściwej glebie.


Czynniki decydujące o produktywności użytków zielonych

Istotny jest nie tylko potencjał plonotwórczy siedliska, ale i zabiegi pratotechniczne (pielęgnacyjne) podczas określania produktywności wybranych użytków zielonych. W składzie obu tych czynników, znajduje się szereg czynności, które są znaczące dla uprawy ornej. Warto się z nimi zapoznać, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty.


Nawożenie

Trawy pastwiskowe wymagają właściwych czynności pielęgnacyjnych przez wszystkie sezony. Należą do nich nawożenie lucerny, życicy, czy też każdej innej rośliny, wchodzącej w skład wybranej mieszanki. Wykorzystuje się do tego nawozy mineralne - azotowe, fosforowe, bądź potasowe - a także organiczne.


Koszenie - termin zbioru

Uprawa lucerny, czy też każdej innej rośliny, przynależącej do mieszanki traw, wymaga również koszenia w określonym terminie. Pozwoli to zapewnić najlepsze rezultaty, nie uszkadzając przy tym samego siewu. Należy pamiętać, że zasady dotyczące koszenia zmieniają się w zależności od rodzaju użytku zielonego - pastwiska, bądź łąki.


Jak wyprodukować sianokiszonkę dobrej jakości?​​​​​​​

Już od wielu lat dużą popularnością w produkcji mleka cieszy się sianokiszonka. To właśnie dzięki niej można otrzymać od krowy bardzo duże ilości mleka, wyróżniające się znakomitą jakością. Omawiamy w jaki sposób można łatwo wyprodukować własną sianokiszonkę, przy niskim nakładzie pracy oraz pieniędzy.