Poradnik dla ogrodnika.

Poradnik dla ogrodnika​​​​​​​


Każdy właściciel domu jednorodzinnego pragnie posiadać zadbany ogród - niezależnie, czy ma on spełniać funkcję użytkową, czy też dekoracyjną. Dlatego przygotowaliśmy kompletny poradnik ogrodnika, omawiający takie kwestie, jak właściwe przygotowanie gruntu pod zasiew, a także jakie działania należy przeprowadzić w ramach jego pielęgnacji. Istotne jest między innymi koszenie, nawadnianie, a także nawożenie gleby przy pomocy odpowiednio dostosowanej mieszanki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.


Przygotowanie terenu

Bardzo duże znaczenie dla prawidłowego obsiewu ma przygotowanie terenu, a w tym między innymi określenie rodzaju posiadanego gruntu (gleby) oraz dostosowanie gatunku dekoracyjnej trawy do ogrodu. W tym artykule opisujemy jakie czynności należy wykonać, zanim przystąpią Państwo do zastosowania wybranej mieszanki.


Siew nasion

Obsiew terenu nie oznacza losowego rozsypania wybranej mieszanki w dowolnym sezonie. Istotne jest dokładne zaplanowanie przyszłych działań, poprzez wybranie właściwego okresu (wiosna-jesień), przygotowanie gruntu i wiele więcej. Wszystko dokładnie opisaliśmy w tym artykule, aby zapewnić Państwu najlepsze rezultaty.


Koszenie

Nawet tak prosta czynność jak koszenie posiada zbiór reguł, których należy przestrzegać. Trawniki, które po raz pierwszy wyrosły, powinny być pielęgnowane w inny sposób, niż rośliny, które wielokrotnie przeszły przez proces koszenia. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi, przygotowanymi przez nas informacjami związanymi z tym tematem.


Nawożenie

Mogłoby się wydawać, że trawa dekoracyjna wymaga wyłącznie zasiewu oraz podlewania, w szczególności w okresie letnim. Nic bardziej mylnego! Tereny, na których znajdują się rośliny, muszą być regularnie nawożone mieszankami wieloskładnikowymi - fosforowymi, potasowymi, azotowymi itp. Jest to niezbędne dla zdrowia roślin, a przez to ich regularnego rozrostu.


Nawadnianie

Zwłaszcza w okresie letnim, gdy trudniej o opady atmosferyczne, niezbędne jest regularne pielęgnowanie i nawadnianie obsianego gruntu. Tylko w ten sposób można osiągnąć tak doskonałe rezultaty w przydomowym ogrodzie, które nie zmienią się przez bardzo długi czas. Dowiedz się jak często oraz kiedy powinieneś podlewać glebę.


Pielęgnacja

Pielęgnacja trawnika to nie tylko koszenie, nawożenie oraz nawadnianie, ale i regularne zwalczanie chwastów, aeracja, wałowanie, a także wertykulacja. Dokładnie opisujemy jak przeprowadzić każde z wymienionych działań, a także jakich czynności należy unikać, aby utrzymać idealny stan posiadanego ogrodu.


Zakładanie trawników przydomowych

Zgromadziliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące zakładania własnych ogrodów przydomowych - zarówno tych użytkowych, jak i dekoracyjnych. Krok po kroku opisujemy w jaki sposób należy między innymi przygotować glebę, a także właściwie dobrać gatunek mieszanki, dopasowując ją do posiadanego rodzaju gruntu.