Oferta  

Dla rolnika

Dla ogrodnika

Dla drogownictwa

Dla zieleni miejskiej

Najnowsze filmy Sowul & Sowul


Lucerna siewna Dimitra.

 

 

Najlepszy zamiennik kukurydzy.

  • TROJANKA-10-kg-trawa-kosna-Sowul_1go1.png
  • ROKITA-10-kg-trawa-kosna-Sowul_1go1.png

AKTUALNOŚCI

                                                                                                                                              

NOWOŚĆ

 

Mieszanka składająca się z wybranych odmian traw, kwiatów i ziół których naturalne właściwości biologiczne odstraszają kleszcze i owady gryzące.

Innowacyjny skład, składający się z gatunków traw pastewnych i gazonowych z dodatkiem nasion kwiatów, ziół i roślin bobowatych.

Mieszanka kwiatów i ziół znajduje się w oddzielnym opakowaniu w kartonie.

 

 

 

KATALOG NASIENNY 2021

 

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu katalog na 2021 rok, w którym od strony naukowej i praktycznej poruszamy w szczególności tematy ekonomii produkcji oraz zmian klimatycznych.

 

Koło zielonej fortuny

 

 'Drodzy Czytelnicy,

aby w pełni wykorzystać potencjał genetyczny nasion, trzeba poznać technologię ich stosowania w praktyce. Koło Zielonej Fortuny to poradnik niezbędny, który powinien znaleźć się u każdego hodowcy bydła. Ułatwi on codzienną pracę i połączy wiedzę pokoleń tak, aby rolnicy w gospodarstwach rodzinnych mogli pracować lepiej ze swoimi następcami, sąsiadami, firmami handlującymi i światem nauki. Możliwość zadawania pytań drogą elektroniczną to doskonała i szybka pomoc w nagłych sytuacjach, z której warto skorzystać przed podjęciem ważnej decyzji. Jestem przekonany, że po przeczytaniu tego poradnika będą Państwo z chęcią do niego wracać.'

 

Mieczysław Sowul - senior

Hodowla Roślin Grunwald

Warto kontraktować trawy nasienne

 

W latach 70-tych i do końca lat 80-tych XX wieku Polska była drugim krajem w Europie pod względem produkcji oraz eksportu traw nasiennych.  Areał upraw traw nasiennych w Polsce w najlepszych latach obejmował ok. 65.000 ha, z których ok. 75% produkcji było przeznaczone na eksport. Na skutek zmian ustrojowych do 2004r.  areał ten w Polsce spadł do ok. 6.000 ha, a w efekcie Polska ze znaczącego eksportera stała się importerem. Obecnie z krajów europejskich dużymi producentami są Dania, Holandia, Niemcy i Francja, a z krajów południowych Czechy i Węgry.

Informacja

 

Mogą Państwo zakupić u nas trawy, dzięki którym możliwe jest stworzenie estetycznych terenów zieleni w przestrzeniach miejskich, przy drogach, w przestrzeni publicznej. W ofercie zawarliśmy także nasiona gazonowe, zasiewane na działkach, w sadach. Produkty znajdujące się w naszym asortymencie mają zastosowanie w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Proponowane gatunki pozwalają na przygotowanie różnego rodzaju trawników:

sportowych,

domowych,

autostradowych,

i innych.

W naszej ofercie znajdują się również trawy pastwiskowe.

 

Dbamy o najwyższą jakość proponowanych przez nas rozwiązań, aby zapewnić każdemu Klientowi satysfakcję i zadowolenie z ich stosowania. Chętnie służymy pomocą w doborze odpowiednich mieszanek trawy do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, który z proponowanych produktów, będzie najbardziej optymalny do konkretnego przeznaczenia, stanowiska, warunków glebowych, itp.

Mieszanki pastewne

 

Przygotowaliśmy linię produktów PREMIUM marki SMAKOVITA. Są to mieszanki traw pastwiskowe, łąkowe, kośne, które odznaczają się dobrą smakowitością i plonami. Przystosowane są do intensywnego udeptywania, a także pogryzania. Mogą być przeznaczone na kiszonki, siano oraz zielonki. Wyróżniają się wysoką jakością, a także stosunkowo szybkim wzrostem. W tej serii znajdują się także odmiany do zastosowań specjalnych, np. na szczególnie suchych glebach lub mokrych, okresowo zalewowych gruntach.

 

Mieszanki gazonowe


Stworzyliśmy linię produktów Hobby, w której znajdują się mieszanki na trawniki sportowe, rekreacyjne ozdobne. Wyróżniają się szczególnie intensywną zielenią, a przy tym tworzą gęstą darń. W zależności od odmiany i przeznaczenia wykazują różną skalę odporności na intensywną eksploatację. Proponujemy także specjalną odmianę, przeznaczoną do tworzenia zielonego dywanu na suchych glebach w miejscach narażonych na mocne promieniowanie słoneczne. Oferujemy także odmiany reprezentacyjne o niskim przyroście po skoszeniu, co zmniejsza częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych.

Staramy się zachęcić Państwa do zainwestowania w naturalny krajobraz, który tworzą zielone trawniki i unikalne rośliny. Stosowanie prezentowanych mieszanek gwarantuje przetrwanie licznych roślin, nawet przy ich ograniczonym dostępie do wody. Ponadto zapewnia bardzo efektowną przestrzeń wokół domu, zakładu pracy, przy instytucji użytku publicznego.