Mieszanki traw gazonowych na tereny rekreacyjne.

Parki, zieleńce, place zabaw i skwery powinny pełnić funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe w obrębie przestrzeni miejskich. Firma Sowul & Sowul opracowała zestaw specjalistycznych mieszanek gazonowych przeznaczonych do zakładania terenów zielonych, narażonych na wydeptywanie oraz do obsiewu miejsc przeznaczonych do wypoczynku (pikniki, kąpiele słoneczne, gry na świeżym powietrzu). Najprostszym i najtańszym sposobem zachowania walorów estetycznych i funkcjonalnych trawnika jest wysiew odpowiedniej mieszanki. Dzięki specjalistycznym mieszankom Sowul & Sowul tabliczka „NIE DEPTAĆ TRAWNIKÓW!” przejdzie do historii.

Mieszanka rekreacyjna SKWER STANDARD

Mieszanka traw, przeznaczona do obsiewu ogrodów i parków na stanowiskach o dobrym nasłonecznieniu i umiarkowanym uwilgotnieniu.

wiechlina łąkowa 10%
życica trwała  30%
kostrzewa trzcinowa  30%
kostrzewa czerwona 30%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Mieszanka rekreacyjna SKWER - REKREACJA (REPREZENTACYJNA)


Mieszanka traw przeznaczona do zakładania trawników reprezentacyjnych, parkowych na stanowiskach mało żyznych, okresowo suchych. Jest odporna na częściowe zacienienie. Tworzy bardzo estetyczną, gęstą murawę, o drobnym pokroju liści, zimnozieloną i odporną na przemarzanie. Trawnik wolno odrasta po skoszeniu.

kostrzewa czerwona 35%
życica trwała  20%
kostrzewa trzcinowa  25%
kostrzewa murawowa 10%
wiechlina łąkowa 10%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Mieszanka rekreacyjna SKWER - PARK


Mieszanka przeznaczona do zakładania trawników, których główną funkcją jest funkcja dekoracyjna. Idealna do zasiania w pobliżu budynków mieszkalnych i siedzib instytucji. Gatunki traw odporne na wydeptywanie świetnie sprawdzą się w miejscach  szczególnie na nie narażonych i uzupełnią puste miejsca na trawniku. Trwałość min. 6 lat. Przy odpowiedniej pielęgnacji gwarantujemy uzyskanie efektu „trawnika angielskiego”. Norma wysiewu 1 kg/40 m2

kostrzewa czerwona odm. rozłogowe 30%
życica trwała  10%
kostrzewa trzcinowa  30%
kostrzewa murawowa 10%
wiechlina łąkowa 10%
kostrzewa czerwona odm. kępowa 10%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Wymienione mieszanki składają się z 5 gatunków traw do 8 odmian każdy. Ze względu na pokrój i sposoby rozrastania się (gatunki rozłogowe) uzyskujemy efekt gęstej i trwałej darni. Obecność traw kępowych w mieszankach stanowi szkielet kompozycji nadając trawnikom ładną barwę.

Oferujemy Państwu doradztwo i nadzór nad zagospodarowaniem terenów zielonych!