Mieszanki traw gazonowych na tereny rekreacyjne.

Parki, zieleńce, place zabaw i skwery powinny pełnić funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe w obrębie przestrzeni miejskich. Firma Sowul & Sowul opracowała zestaw specjalistycznych mieszanek gazonowych przeznaczonych do zakładania terenów zielonych, narażonych na wydeptywanie oraz do obsiewu miejsc przeznaczonych do wypoczynku (pikniki, kąpiele słoneczne, gry na świeżym powietrzu). Najprostszym i najtańszym sposobem zachowania walorów estetycznych i funkcjonalnych trawnika jest wysiew odpowiedniej mieszanki. Dzięki specjalistycznym mieszankom Sowul & Sowul tabliczka „NIE DEPTAĆ TRAWNIKÓW!” przejdzie do historii.

Mieszanka rekreacyjna SKWER

Charakteryzuje się szybkim i trwałym zadarnieniem obsianych powierzchni. Przeznaczona do obsiewu ogrodów lub parków na stanowiskach o dostatecznym uwilgotnieniu. Na suchszych stanowiskach charakteryzuje ją mniejsza trwałość. Nadaje terenom świeży i atrakcyjny wygląd. Trwałość min. 3 lata. Norma wysiewu 1 kg/40 m2.

wiechlina łąkowa 10%
życica trwała  30%
kostrzewa trzcinowa  30%
kostrzewa czerwona odm. rozłogowe 30%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Mieszanka rekreacyjna SKWER - REKREACJA


Mieszankę stworzona z myślą o terenach wysoce rekreacyjnych, takich jak: ogrody parkowe, parki miejskie, zieleńce, miejsca reprezentacyjne, itp. Jest to mieszanka wieloletnia, w skład której wchodzą same szlachetne gatunki traw odmian gazonowych. Odznacza się wysoką trwałością. Przy odpowiednim nawożeniu i koszeniu po upływie 3 lat gwarantujemy uzyskanie efektu „trawnika angielskiego”. Norma wysiewu 1 kg/40 m2

kostrzewa czerwona odm.rozłogowe 35%
życica trwała  20%
kostrzewa trzcinowa  30%
kostrzewa owcza 5%
wiechlina łąkowa 10%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Mieszanka rekreacyjna SKWER - PARK


Mieszanka przeznaczona do zakładania trawników, których główną funkcją jest funkcja dekoracyjna. Idealna do zasiania w pobliżu budynków mieszkalnych i siedzib instytucji. Gatunki traw odporne na wydeptywanie świetnie sprawdzą się w miejscach  szczególnie na nie narażonych i uzupełnią puste miejsca na trawniku. Trwałość min. 6 lat. Przy odpowiedniej pielęgnacji gwarantujemy uzyskanie efektu „trawnika angielskiego”. Norma wysiewu 1 kg/40 m2

kostrzewa czerwona odm. rozłogowe 30%
życica trwała  10%
kostrzewa trzcinowa  30%
kostrzewa owcza 10%
wiechlina łąkowa 10%
kostrzewa różnolistna 10%

Mieszanka dostępna w opakowaniach 20kg

Wymienione mieszanki składają się z 5 gatunków traw do 8 odmian każdy. Ze względu na pokrój i sposoby rozrastania się (gatunki rozłogowe) uzyskujemy efekt gęstej i trwałej darni. Obecność traw kępowych w mieszankach stanowi szkielet kompozycji nadając trawnikom ładną barwę.

Oferujemy Państwu doradztwo i nadzór nad zagospodarowaniem terenów zielonych!